Sládci | PivovárekMorava.cz

Sládci našeho pivovaru

Martin Gajdáček

Náš sládek Martin Gajdáček je rodákem z Frýdku-Místku, kde také stále žije. Jako druhá generace je v rodině pokračovatelem pivovarnického řemesla. Po dokončení studií Martin pracoval 17 let v pivovaru Radegast, kde získal bohatou praxi.

Sládkování v Řemeslném pivovaru Morava bere jako příležitost zužitkovat své zkušenosti a jak sám říká, jeho cílem je:

"Dát duši novému poctivému pivu, které je vyráběno z těch nejlepších surovin, dle tradičních postupů a na staletími prověřené pivovarské technologii".

Vařit pivo je pro Martina nejen obživou, koníčkem, ale především posláním. Ve volném čase se věnuje zejména sportu. Rád si zahraje fotbal, tenis, a když je příležitost vyrazí na hory do Beskyd.

Marek Blahut

Druhým sládkem našeho řemeslného pivovaru je Marek Blahut. Marek je rodákem z Vojkovic a právě blízkost nošovického pivovaru určila, že se Markův život obrátil k pivu. Vystudoval pivovarskou školu v Prostějově a poté nastoupil do Nošovic, kde za dlouhá léta prošel všemi výrobními středisky a posbíral nespočet zkušeností. V roce 2015 se Marek rozhodl pro změnu ve své profesní kariéře a vrátil se kořenům poctivé řemeslné výroby nejoblíbenějšího českého nápoje právě u nás v Řemeslném pivovaru Morava.

Marek žije se svou rodinou ve Frýdku-Místku a krom piva Morava je jeho nejoblíbenějším koníčkem sport.